Drogówka z dronem polowała na kierowców w Słubicach. Posypały się mandaty

04 sierpień 2021
Autor: 
Drogówka z dronem polowała na kierowców w Słubicach Fot. KPP Słubice

Policyjny dron pomaga łapać piratów drogowych. Ostatnio akcję przeprowadziła drogówka ze Słubic. Ujawniono 47 wykroczeń.

Lubuscy policjanci coraz częściej korzystają z dronów, które pomagają funkcjonariuszom z Wydziałów Ruchu Drogowego. Gdy tylko operator statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu, który podejmuje interwencję.

Słubicka drogówka w akcji

We wtorek, 3 sierpnia, działania przy użyciu drona przeprowadzili policjanci ze Słubic. Akcja została przeprowadzona na drodze krajowej nr 29, na której często dochodzi do wypadków i kolizji.

- Funkcjonariusze ujawnili 47 wykroczeń drogowych. 17 związanych było z przekraczaniem dozwolonej prędkości, natomiast 30 dotyczyło niedostosowania się do znaku STOP - relacjonuje podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka policji w Słubicach.

W sidła mundurowych wpadła m.in. osoba poszukiwana. Ponadto w trakcie działań zabrano dwa dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy.

Policja zapowiada już kolejne akcje z użyciem drona. Te mają odbywać się cyklicznie.

Przeczytaj też: Kożuchów: Miał 3 promile alkoholu i doprowadził do kolizji. Wiózł 10-letnie dziecko


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u