Mołdawianie nielegalnie pracowali na budowie w Słubicach. Jeden miał nawet fałszywy dowód

04 sierpień 2021
Autor: 
Mołdawianie pracowali nielegalnie na budowie w Słubicach Fot. NOSG

Obywatele Mołdawii nielegalnie pracowali na budowie. Trzech musi wyjechać z Polski, natomiast jeden trafił do więzienia, bo okazał fałszywy dowód.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej skontrolował budowę w centrum Słubic. Celem nadrzędnym było sprawdzenie legalności zatrudnienia cudzoziemców.

- Właściciel jednej z lubuskich firm powierzył prace obywatelom Mołdawii, nie zawierając z nimi umów. Ponadto cudzoziemcy nie okazali funkcjonariuszom żadnych dokumentów uprawniających ich do wykonywania legalnej pracy - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik NOSG.

Na dodatek jeden z mężczyzn okazał do kontroli podrobiony, rumuński dowód osobisty. Cudzoziemiec zakupił go w Czechach, aby dokument pomógł mu w szybszym znalezieniu pracy w Polsce.

"Muszą wyjechać z Polski"

- Komendant PSG w Świecku wydał decyzje, na podstawie których cudzoziemcy muszą wyjechać z Polski. Ich ponowy wjazd do naszego kraju możliwy będzie dla trzech z nich po upływie 6 miesięcy - relacjonuje mjr SG Konieczniak.

Obywatel, który okazał fałszywy dowód, otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Mężczyzna wyjedzie z kraju dopiero po odbyciu kary.

W tej sprawie ukarany zostanie też nierzetelny pracodawca. Grozi mu wysoka grzywna wynosząca nawet 30 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Drogówka z dronem polowała na kierowców w Słubicach. Posypały się mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u