
Trzech cudzoziemców zatrzymanych przy granicy z Niemcami. Mężczyźni bez dokumentów próbowali nielegalnie opuścić Polskę. Sprawą zajęła się Straż Graniczna.
Próba nielegalnego przekroczenia granicy w Gubinie
Wszystko wydarzyło się w piątek, 1 maja, w Gubinie. Patrol mobilny Straży Granicznej z Zielonej Góry-Babimostu ujawnił trzech cudzoziemców próbujących nielegalnie przedostać się do Niemiec.
Mężczyźni pochodzący z Indii, Pakistanu oraz Afganistanu nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów podróży ani dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Ich celem było dotarcie do Niemiec.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Przyznali się do winy i usłyszeli wyrok
– Jak wynika z ich relacji, do Polski przedostali się z terytorium Litwy. Zatrzymani usłyszeli zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze – informuje st. chor. szt. SG Małgorzata Potoczna z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Wymierzono im karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. To jednak nie koniec konsekwencji.
Zostaną wydaleni z Polski
Wobec cudzoziemców wszczęto także postępowania administracyjne. Zostali oni zobowiązani do powrotu do krajów pochodzenia.
– Do czasu wydania decyzji mężczyźni trafili do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców – dodaje st. chor. szt. Potoczna.
Kontrole graniczne nadal trwają
Zatrzymanie było możliwe dzięki działaniom prowadzonym w ramach tymczasowej kontroli granicznej na polsko-niemieckiej granicy. Straż Graniczna podkreśla, że podobne próby wciąż się zdarzają, dlatego funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania, aby zapobiegać nielegalnej migracji.
Przeczytaj też: Zderzenie w Zielonej Górze. Wjechał na czerwonym świetle – wszystko nagrała kamera (FILM)
