Śmiertelnie potrącił człowieka pod Konotopem i odjechał. Sam zgłosił się na prokuraturę!

04 sierpień 2021
Śmiertelnie potrącił człowieka pod Konotopem i odjechał. Sam zgłosił się na prokuraturę! Redakcja/Archiwum

Śmiertelnie potrącił mężczyznę na trasie Konotop-Lubiatów i odjechał. Po blisko miesiącu od wypadku sprawca sam zgłosił się do prokuratury!

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 11 lipca, w godzinach porannych. W przydrożnym rowie, biegnącym wzdłuż Drogi Wojewódzkiej numer 278 na odcinku Konotop-Lubiatów w powiecie nowosolskim odnaleziono ciało mężczyzny z widocznymi ranami głowy. Na miejscu przez wiele godzin prowadzone były czynności pod nadzorem prokuratora. 

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji. W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że mężczyzna doznał rozległych obrażeń wewnętrznych połączonych z obrażeniami głowy. - Charakter tych obrażeń oraz ich umiejscowienie jednoznacznie wskazują, że powstały w wyniku potrącenia przez pojazd. - wypowiedź rzecznika Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniewa Fąfery z 14 lipca br. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Sprawca sam zgłosił się do prokuratury

Od tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę, 11 lipca, minął już niespełna miesiąc. Po tak długim okresie czasu sprawca zdarzenia postanowił sam zgłosić się do prokuratury. - Został mu przedstawiony zarzut dokonania czynu z art. 177 par 2 kk. Podejrzanemu obecnie - o ile nie zostaną zmienione mu zarzuty w późniejszym stadium śledztwa - grozi kara od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności. - podaje Zbigniew Fąfera.

Przeczytaj też: Pożar w zakładzie przetwórstwa odpadów w Górzycy. W akcji 9 zastępów straży pożarnej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u