Statek Kultury z nowym projektem

05 sierpień 2021
Statek Kultury z nowym projektem Fot. Piotr Wręga - Podkast Rzeka

Projekt Podkast Rzeka to warsztaty z tworzenia podkastu pod opieką specjalistów: dźwiękowców i dziennikarzy. Wszystko to na pływającym po Odrze Statku Kultury.

Motywem i tematem podkastu jest rzeka i historie z nią związane. Nagrania terenowe, sztuka prowadzenia wywiadów, realizacji nagrań dźwiękowych, po sztukę montażu, edycji i udostępnienia w sieci. Wszystko to na pływającym po Odrze Statku Kultury. Podkast zostanie zaprezentowany w trakcie finału w ostatni dzień warsztatów oraz zostanie wydany na płycie DVD. W województwie lubuskim odbędą się dwa szkolenia. W Kostrzynie nad Odrą w terminie 05.08-08.08, a w Gostchorzu w dniach 10.08. - 13.08.

Wykłady

Każdego dnia podczas postoju statku o godzinie 10.00 lub 15.00 pojawiać się będzie 45 minutowy wykład wprowadzający - czym jest podkast, odkrywający tajemnicę nagrań dźwiękowych, field recordingu, kultury radiowej i słuchania. Wykłaowcy opowiedzą o dźwięku, jego wpływie na człowieka i otaczającą rzeczywistość. Wykłady będą dostępne również online.

Słuchowiska

Zapraszamy też na godz. 19.00 na cykl spotkań i wspólnych, specjalnie przygotowanych słuchowisk, zarówno rodzinnych, prezentujących bogactwo odrzańskich dźwięków, bajki/ słuchowiska dla dzieci dla najmłodszych, po relaksujące słuchowisko „Dzikie Rzeki’ prezentujące bogactwo dźwięków natury.

Warsztaty:

Dzień 1- Słuchowiska rodzinne: „Dźwiękowy Szlak Odry- świat przyrody od strony wody” - prezentujące profesjonalne nagrania terenowe rzeki Odry, jej wielkich koncertów przyrody jak i świat dźwięków portów, stoczni etc wraz z autorską opowieścią o rzece jej dziedzictwie, przyrodzie, kulturze w kontekście zjawisk dźwiękowych (dla dzieci i dorosłych) wraz z opowieścią prowadzącego.

Dzień 2 - „Bajki znad Odry” Słuchowisko dla dzieci prezentujące bajki i baśnie folkloru odrzańskiego zaprezentowanego w formie słuchowiska radiowego. Dzieci wysłuchają bajki oraz dowiedzą się o najważniejszych i najciekawszych dźwiękach jakie można usłyszeć nad Odrą.

Dzień 3 - Dzikie Rzeki- relaksacyjne słuchowisko. Dźwiękowa podróż zamkniętymi oczami w świat dźwięków przyrody znad Dzikich Rzek. To autorska opowieść w formie dźwiękowej podróży złożona z nagrań łowcy dźwięków Michał Zygmunta.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Zapisy: podkastrzeka.pl/zapisz-sie-na-warsztaty/

Wiecej informacji: www.podkastrzeka.pl lub na platformie FB 

 

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u