Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. 64-latkowi grozi do pięciu lat więzienia

24 sierpień 2021
Autor: 
Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 5 lat więzienia Fot. KPP Żagań

Gmina Niegosławice. 64-latek zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Zwłoki wyrzucił w zarośla. Sadysta stanie przed sądem.

Mieszkańcy jednej ze wsi w gminie Niegosławice wezwali policję w niedzielę, 22 sierpnia. Z terenu jednej z posesji słychać było głośnie piski psa.

- Na miejscu funkcjonariusze ujawnili ślady świadczące o tym, że zwierzęciu mogła zostać wyrządzona krzywda. Właściciel odpowiadał, że nie wie, gdzie jest pies, że chyba uciekł - relacjonuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część tekstu pod reklamą

Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem

Po chwili wszystko było już jasne. Mundurowi znaleźli zwłoki zwierzęcia w pobliskich zaroślach. Rany znajdujące się na ciele czworonoga wskazywały, iż zwierzę zostało zabite za pomocą ostrego narzędzia.

64-latek został zatrzymany. O jego losie zadecyduje sąd.

- Mężczyzna usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat - informuje st. sierż. Szlachetko.

Przeczytaj też: Tragedia koło Międzyrzecza. Nie żyje mężczyzna. Prawdopodobnie eksplodował niewybuch


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u