Uciekał busem przed policją i wpadł do rowu. W akcie desperacji zamknął się w pojeździe...

01 wrzesień 2021
Uciekał busem przed policją i wpadł do rowu. W akcie desperacji zamknął się w pojeździe... Lubuska Policja

Policyjny pościg za busem ulicami Skwierzyny. Kierowca uciekał, bo miał przy sobie narkotyki a samochód pochodził z kradzieży.

Wszystko wydarzyło się w zeszły weekend w godzinach nocnych na terenie Skwierzyny. Policjanci z ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd marki volkswagen w miejscu, gdzie wcześniej dochodziło do zdarzeń kryminalnych. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli kierowcy. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, lecz volkswagen zaczął uciekać oddalając się w kierunku trasy S3.

Rozpoczął się pościg, który nie potrwał długo. Na węźle Skwierzyna Zachód kierujący pojazdem wykonał manewr skrętu w lewo, lecz z uwagi na zbyt dużą prędkość pojazdu, uderzył w barierę energochłonną i wpadł do przydrożnego rowu. Policjanci szybko podbiegli do samochodu chcąc zatrzymać mężczyznę, który na ich widok zamknął się w samochodzie.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zamknięty w samochodzie kierowca zaczął sięgać ręką do plecaka, to wzbudziło niepokój wśród policjantów. Funkcjonariusze podjęli zdecydowane działania, przy pomocy kajdanek wybili szybę w volkswagenie i dostali do wewnątrz, po czym skutecznie zatrzymali mężczyznę.

Policjanci ujawnili przy mężczyźnie woreczki strunowe z zawartością białego proszku oraz z suszem roślinnym. Wykonany test wykazał, że ujawnione przy mężczyźnie substancje to amfetamina i marihuana. Po dalszych sprawdzeniach okazało się, że samochód, którym uciekał pochodzi z kradzieży.

Zatrzymanemu pobrano krew pod kątem obecności substancji psychoaktywnych w organizmie. Zatrzymany mężczyzną to 26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego, który nie uniknie odpowiedzialności karnej w związku z popełnionymi przestępstwami.

Źródło: sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Przeczytaj też: Grzybiarz znalazł ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u