Szczeniaki wyrzucone na śmietnik w Szprotawie. Były skazane na śmierć. Kim jest sprawca?

15 wrzesień 2021
Szczeniaki wyrzucone na śmietnik w Szprotawie Fot. KPP Żagań

Nieznany sprawca owinął czterodniowe psy folią i wrzucił szczeniaki do śmietnika. Ludzie wezwali policję, gdy usłyszeli piski.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 10 września. Policjanci z komisariatu w Szprotawie otrzymali zgłoszenie o piskach wydobywających się z wnętrza kontenera na śmieci.

Szczeniaki w śmietniku

- Mł. asp. Andrzej Szykuła oraz asp. Jacek Kowczyk zaczęli sprawdzać wszystkie worki znajdujące się w koszu. W papierowej torbie ujawnili szczeniaki, które były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki - relacjonuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko z żagańskiej policji.

Część zwierząt nie wykazywała oznak życia. Policjanci zaczęli więc prowadzić masaż serca. Ich działanie dało efekt, ponieważ doprowadziło do przywrócenia funkcji życiowych u trzech z sześciu szczeniąt.

Czterodniowe czworonogi zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli. Następnie za 8 tygodni trafią one do adopcji.

Nieznany sprawca

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy przestępstwa. - Wszystkie osoby, które posiadają informacje, mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt pod numerem 47 793 75 11 lub 112 - podkreśla st. sierż. Szlachetko.

Przeczytaj też: Plaga pijanych kierowców na lubuskich drogach. W jeden dzień zatrzymano aż 11 (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u