Policjanci masowo idą na L4. "Psia grypa" również w Lubuskiem. Zaczyna brakować mundurowych

21 wrzesień 2021
Autor: 
Policjanci masowo idą na L4. "Psia grypa" również w Lubuskiem Redakcja

Zaczęło się od pouczeń zamiast mandatów. Teraz policjanci zaczynają masowo chodzić na zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma już miejsce we wszystkich komendach w Lubuskiem.

Trwa protest policjantów. Pierwszym etapem było niewystawianie mandatów. Wielu funkcjonariuszy kończyło więc interwencje tylko pouczeniem.

W ciągu ostatnich dni "maszyna" przybrała na sile. Teraz mundurowi zaczynają masowo korzystać ze zwolnień lekarskich. Policja oficjalnie nie informuje ilu policjantów jest obecnie na L4. Wieści z regionów codziennie publikuje jednak m.in. strona "Mundurowi Dziękują Rządowi".

Policjanci na L4 w Lubuskiem

"Psia grypa" dopadła już wszystkie plutony z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji stacjonujące w Zielonej Górze. Zostało tylko kilka osób z adaptacji zawodowej. Na L4 przeszła już też większość mundurowych z zielonogórskiej drogówki i Ogniwa Patrolowo-Intewencyjnego.

W Gorzowie Wielkopolskim na zwolnieniach lekarskich jest 100% osób z ruchu drogowego, wydziału dochodzeniowo-śledczego, a także dzielnicowych i kryminalnych z I i II Komisariatu. Identycznie sytuacja wygląda w jednym z plutonów prewencji.

Choroba objawiła się też policjantom ze Świebodzina. Tutaj brakuje Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowych. Wirus dopadł też patrolówkę z Krosna Odrzańskiego i Strzelec Krajeńskich. Na L4 poszli również funkcjonariusze z Żagania.

"Betoniarnia w Żaganiu"

W mediach społecznościowych pojawiła się anonimowa relacja jednego z funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

- Ambitny kierownik OPI wraz z jednym z naczelników wzywa na rozmowy funkcjonariuszy liniowych. Straszy, że namawianie do protestu, to przestępstwo, że co innego ślubowaliśmy, a teraz zostawiamy ich samych. Strach przed tym, że będą musieli usiąść na radiowóz, jak widać ich przerósł. Wielokrotnie robił wytyki o liczbę mandatów ze służby, a teraz zasłania się rotą ślubowania. Pozytyw tego jest taki, że nikt się go nie wystraszył - czytamy w poście MDR.

Postulaty policjantów

Policjanci domagają się przede wszystkim wyższych pensji. Chodzi o podwyżkę wykraczającą poza obiecane trzy lata temu 500 złotych dla wszystkich, niezależnie od stażu i zaszeregowania funkcjonariuszy.

Ponadto mundurowi żądają odpolitycznienia formacji, ponieważ wpływa to na pogorszenie wizerunku policji. Jednocześnie proponują, aby stanowisko komendanta głównego policji było gwarantowane kadencją.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u