Hodowla psów jak z horroru! "Najbardziej zadbane były tu puchary i medale!"

21 wrzesień 2021
Hodowla psów jak z horroru! "Najbardziej zadbane były tu puchary i medale!" OTOZ

Potworne warunki panowały w lubuskiej hodowli psów. Wolontariusze odebrali 11 szczeniąt i 18 dorosłych psów. Hodowla została wykreślona z listy Związku Kynologicznego w Polsce.

Wolontariusze z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze przeprowadzili interwencję w jednej z hodowli psów zlokalizowanej w województwie lubuskim. To, co zastali na miejscu mogło posłużyć jako scenografia do horroru. Na podłogach znajdowały się odchody, kości, a także psujące się mięso. - Smród, jaki zastają nasi inspektorzy, to efekt zaniedbań nie tygodni, a lat. - opisują wolontariusze OTOZ.

Dalsza część artykułu pod reklamą!

Psy przebywające w tej hodowli przez lata zaniedbań nabawiły się wielu chorób. Guzy, wrośnięte szwy po cesarskim cięciu, dziury w dziąsłach - przetoki, zapalenia skóry, oczu, uszu, przerośnięte pazury. - Te psy nie miały zapewnionej nawet podstawowej pielęgnacji. Pieniądze lepiej było wydawać na alkohol. - dodają wolontariusze OTOZ.

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt w asyście policji odebrali z hodowli 29 psów - 11 szczeniąt i 18 dorosłych. - Kochani, bardzo prosimy Was o pomoc dla uratowanych psiaków. Przed nami wiele zabiegów, m.in. usunięcia guzów, przetok, sterylizacji i kastracji. Dalsza diagnostyka. To dla nas ogromne koszty i wyzwanie przyjąć pod opiekę 29 psów jednego dnia. - apelują wolontariusze OTOZ.

Pod opiekę OTOZ trafiły jamniki królicze i miniaturowe, buldożki, mops, pinczer małpi oraz charciki. Dla wszystkich psiaków poszukiwany jest dom tymczasowy a dla szczeniaków dom stały. Możesz pomóc!

Czytaj także - Kierowcy nagrywali wypadek ciężarówki na S3 pod Zieloną Górą. Dostali mandaty!

UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u