Lubuskie: Silny wiatr w regionie. Strażacy wciąż usuwają powalone drzewa!

24 wrzesień 2021
Lubuskie: Silny wiatr w regionie. Strażacy wciąż usuwają powalone drzewa! OSP KSRG Brójce

Lubuscy strażacy usuwają skutki nocnej wichury w regionie. Interwencje dotyczą głównie powalonych drzew oraz zwisających konarów!

Zgodnie z ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy odczuwalne były silne porywy wiatru. Miejscami powalone zostały drzewa i konieczna była interwencja straży pożarnej. Strażacy z powiatu zielonogórskiego wyjeżdżali do wiatrołomów w Zielonej Górze, Piaskach, Grabowcu, Niwiskach, Czerwieńsku, Kalsku, Leśnej Górze oraz Podgórzycach. Obecnie działania prowadzone są jeszcze w Milsku oraz Niwiskach.

Dalsza część artykułu pod reklamą

W powiecie Gorzowskim również nie obyło się bez interwencji. Strażacy usuwali skutki silnego wiatru w Gorzowie Wlkp., Krasowcu, Satnocku, Ściechowie, Kostrzynie nad Odrą oraz w Mystkach. Obecnie działania prowadzone są jeszcze w miejscowości Nowe Polichno. 

W innych powiatach strażacy również wyjeżdżali do zdarzeń związanych z silnymi podmuchami wiatru. W powiecie sulęcińskim drzewo spadło na Drogę Krajową numer 22 i całkowicie ją zablokowało. Strażacy z powiatu międzyrzeckiego usuwali drzewo powalone na Drogę Krajową numer 92, w działaniach brali udział ochotnicy z Brójec oraz Lutola Suchego. 

Przeczytaj też: W Zielonej Górze pojadą nocą na rolkach! #5 NIGHT SKATING już w niedzielę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u