Ukradł kampera w Niemczech i przyjechał nim do Polski. Złodziej wpadł pod Krosnem Odrzańskim!

23 wrzesień 2021
Ukradł kampera w Niemczech i przyjechał nim do Polski. Złodziej wpadł pod Krosnem Odrzańskim! Lubuska Policja

28-latek ukradł kampera na terenie Niemiec i przyjechał nim do Polski. Na Drodze Krajowej numer 32 pod Krosnem Odrzańskim wpadł w ręce policji!

We wtorek, 21 września starszy aspirant Andrzej Rogowski, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, w drodze na służbę zauważył pojazd typu kamper, za którego kierownicą siedział młody mężczyzna. Mając wieloletnie doświadczenie w terenie, a także wiedzę, iż takie pojazdy są często w zainteresowaniu złodziei samochodowych, skontaktował się niezwłocznie z dyżurnym krośnieńskiej komendy, informując go o swoich spostrzeżeniach, a także kierunku podróży kierowcy.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Informacja niezwłocznie została przekazana policjantom prewencji, którzy na Drodze Krajowej numer 32, w rejonie miejscowości Dychów zatrzymali pojazd oraz jego kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, który jak się okazało miał zatrzymane za przekroczenie prędkości prawo jazdy. Nie było to jednak jego największe przewinienie.

Podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na nalepkę umieszczoną na szybie czołowej z numerem rejestracyjnym, która wzbudziła ich podejrzenia co do faktycznego pochodzenia pojazdu. Ponadto numer rejestracyjny widniejący na tablicy rejestracyjnej samochodu nie zgadzał się z tymi w systemie. Początkowo brak było informacji potwierdzających przypuszczenia mundurowych, jednakże jak się później okazało policyjne doświadczenie nie zawiodło.

Pojazd marki fiat, którego wartość szacuje się na ponad 220 tysięcy złotych został skradziony z terenu Niemiec. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem pojazdu typu kamper.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po przesłuchaniu i analizie akt sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze pojadą nocą na rolkach! #5 NIGHT SKATING już w niedzielę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u