Silny wiatr i lokalne burze w Lubuskiem! IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia!

23 wrzesień 2021
Silny wiatr i lokalne burze w Lubuskiem ! IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubuskiego. Lokalnie mogą wystąpić też burze!

W czwartek, 23 września, od godziny 19 mieszkańcy województwa lubuskiego powinni spodziewać się silnych porywów wiatru, osiągających miejscami 80 km/h. Ta niebezpieczna aura ma potrwać do wczesnych godzin porannych. 

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu. Lokalnie możliwe burze. - czytamy w komunikacie na stronie IMGW.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Mocne podmuchy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  • Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  • Nie wychodź z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 km/h
  • Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  • Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  • Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Przeczytaj też: Pożar w Czerwieńsku. Zapaliła się sadza w kominie. To kolejna interwencja w tym miejscu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u