Gorzów Wlkp.: 17-latek w audi uciekał przed policją! Teraz grozi mu 5 lat więzienia!

27 wrzesień 2021
Gorzów Wlkp.: 17-latek w audi uciekał przed policją! Teraz grozi mu 5 lat więzienia! Redakcja/Archiwum

Nastolatek uciekał audi przed policją. Pościg zakończył się na polu. Teraz młodemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia!

Policjanci patrolowali w sobotę, 25 września centrum miasta. Po godzinie 3 zauważyli w okolicach Mostu Staromiejskiego audi, które chcieli skontrolować. Na ulicy Grobla włączyli sygnały, by zatrzymać kierowcę. Ten jednak nie reagował, a po chwili zaczął przyspieszać i z uciekać z dużą prędkością. Gwałtownie skręcał w okoliczne drogi jadąc w stronę Zakanala.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Policjanci jechali cały czas za nim, informując inne patrole o pościgu. Kierowca uciekał w stronę Osiedla Poznańskiego, gdzie wjechał na pole i po kilkunastu metrach się zatrzymał. Próbował jeszcze uciekać przed policjantami pieszo. Mężczyzna został jednak szybko zatrzymany.

Okazało się, że kierowca ma 17 lat i jest jeszcze zbyt młody, by uzyskać prawo jazdy na samochód. Nastolatek został zatrzymany w gorzowskiej komendzie, gdzie w celi spędził kolejne godziny. 17-latek usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia.

Oprócz tego za stworzenie zagrożenia swoją jazdą oraz brak uprawnień policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1000 złotych.

Przeczytaj też: Szpital w Zielonej Górze przywraca odwiedziny pacjentów. Są jednak pewne warunki!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u