Ciężarówka wioząca ponad 25 ton odpadów nie wjechała do Polski!

29 wrzesień 2021
Ciężarówka wioząca ponad 25 ton odpadów nie wjechała do Polski! KAS

Samochód ciężarowy wiozący ponad 25 ton odpadów nie wjechał do Polski. Transport był wykonywany bez wymaganych dokumentów oraz koniecznego oznakowania!

W okolicach dawnego przejścia granicznego w Świecku Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała samochód ciężarowy, jadący od strony Niemiec. Był to transport bez wymaganych dokumentów i bez koniecznego oznakowania. W dokumentach ładunek był opisany jako podsypka pod budowę. Obecny podczas kontroli inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska nie miał wątpliwości, że to mieszanka odpadów budowlanych m.in. z betonu, cegieł i płytek.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Lubuska Służba Celno-Skarbowa zatrzymuje średnio 2 - 3 takie transporty miesięcznie. Tylko w tym roku było to blisko 270 ton odpadów komunalnych, mieszaniny tworzyw sztucznych, a także właśnie mieszanek betonu, cegieł i płytek. Zdarzały się też fragmenty samochodów, a nawet 5 szt. samochodów przeciętych na pół.

W przypadku odpadów postępowanie jest bardzo rygorystyczne, bo oprócz kar finansowych, „importer” nielegalnego transportu albo płaci za utylizację śmieci, albo pod dozorem celnym wywozi je z powrotem do nadawcy.

Przeczytaj też: Audi owinęło się wokół drzewa. Zginął 18-latek. Policja szuka świadków wypadku!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u