Śmiertelnie potrącił 4-latka w Gorzowie i uciekł. Policja wciąż szuka sprawcy!

11 październik 2021
Śmiertelnie potrącił 4-latka w Gorzowie i uciekł. Policja wciąż szuka sprawcy! Redakcja

Trwają poszukiwania sprawcy śmiertelnego wypadku, w którym zginął 4-letni chłopiec. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu oddalił się w bliżej nieokreślonym kierunku. W akcję poszukiwawczą zaangażowani są policjanci wszystkich pionów policji!

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 10 października około godziny 18 na skrzyżowaniu ulic 30-stycznia i Armii Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierujący osobowym chevroletem uderzył w prawidłowo jadące BMW. Następnie osobowy chevrolet zjechał z drogi i potrącił 4-letnie dziecko, które pod opieką ojca stało na rowerku przed przejściem dla pieszych.

Siła zderzenia była ogromna. Po wszystkim osobówka uderzyła w kamienicę, natomiast sprawca wypadku uciekł pieszo w nieznanym kierunku. Na miejsce wezwano służby, po chwili dotarły dwa zespoły pogotowia, zastęp straży pożarnej oraz wiele patroli policji. Niestety poszkodowane dziecko zmarło na miejscu.

Chwilę po wypadku ogłoszono alarm dla jednostki policji. Ruszyły poszukiwania sprawcy, które wciąż trwają. 

Wstępne przyczyny wypadku

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pojazdy marki bmw i chevrolet jechały w stronę ulicy Łokietka. Kierujący chevroletem chciał wyprzedzić BMW, które skręcało w lewo w ulicę 30-go Stycznia. Doszło do zderzenia, w wyniku którego chevrolet zjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił czterolatka na rowerze.

Trwają poszukiwania sprawcy

Na miejscu wypadku przez wiele godzin pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora. Przesłuchani zostali świadkowie tego zdarzenia. Podczas wykonywanych oględzin zabezpieczono szereg dowodów, które zostaną wykorzystane podczas prowadzonego postępowania.

Policjanci proszą o kontakt każdą osobę, która była świadkiem lub widziała uczestników tego wypadku zarówno przed jak i po zdarzeniu. Wszelkie informacje można przekazywać pod numerem alarmowym 112 lub 47 79 125 11.

Aktualizacja: Sprawca wypadku został zatrzymany. Więcej: "Tragedia w Gorzowie. Zabił 4-latka i uciekł. Policja zatrzymała 37-letniego sprawcę wypadku"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u