W szpitalu zmarło kilkumiesięczne niemowlę ranne w wypadku pod Nową Solą!

18 październik 2021
W szpitalu zmarło kilkumiesięczne niemowlę ranne w wypadku pod Nową Solą! KP PSP Nowa Sól

Tragiczny finał niedzielnego wypadku pod Nową Solą. W zielonogórskim szpitalu zmarło kilkumiesięczne niemowlę, które uczestniczyło w zdarzeniu.

W niedzielę, 17 października, około godziny 13:10 operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiana Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał informację dotyczącą wypadku na skrzyżowaniu Drogi Wojewódzkiej numer 292 z Drogą Wojewódzką numer 283 pod Nową Solą. Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, patrole policji oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze-Przylepie oraz Wrocławiu. Śmigłowiec z Wrocławia został zawrócony do bazy w trakcie lotu.

Najciężej ranne zostało kilkumiesięczne niemowlę. W chwili dotarcia zastępów straży pożarnej dziecku udzielana była już pomoc przez funkcjonariusza policji. Ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Soli kontynuowali czynności ratujące życie do momentu przekazania zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przybyłemu na miejsce wypadku. Służby bardzo długo prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową. W bardzo ciężkim stanie niemowlę zostało przetransportowane do szpitala w Zielonej Górze. Niestety mimo wysiłku personelu życia dziecka nie udało się uratować. 

Ze wstępnych informacji wynika, że skoda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audi w wyniku czego doszło do zderzenia. Swoje czynności na miejscu zdarzenia prowadzili nowosolscy policjanci. Funkcjonariusze przez kilka godzin wyjaśniali dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u