Tragedia koło Sulechowa. Starsze małżeństwo śmiertelnie zatruło się czadem

24 październik 2021
Autor: 
Śmiertelne zatrucie czadem koło Sulechowa Redakcja/archiwum

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla koło Sulechowa. Nie żyje starsze małżeństwo. 70-latek i jego 72-letnia żona byli w przyczepie kempingowej.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 24 października. W rejonie miejscowości Brzezie koło Sulechowa w przyczepie kempingowej postawionej w pobliżu stawów ujawniono zwłoki starszego małżeństwa. Ze wstępnych informacji wynika, że para była razem na rybach.

Na miejsce wezwano patrole policji oraz zespół pogotowia. Przyjechał również prokurator.

- Lekarz wykluczył udział osób trzecich. 72-latek oraz 70-latka zatruli się tlenkiem węgla z urządzenia grzewczego zasilanego gazem - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Decyzją prokuratora ciała seniorów zabezpieczono do sekcji zwłok.

Czad - cichy zabójca

Przypominamy, że czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.

Przeczytaj też: Trwa budowa ronda na DK27 koło Wilkanowa. Kiedy skończą się utrudnienia? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u