Bus z 41 imigrantami zatrzymany na lubuskiej A2. Wśród zatrzymanych aż 16 dzieci!

25 październik 2021
Bus z 41 imigrantami zatrzymany na lubuskiej A2. Wśród zatrzymanych aż 16 dzieci! Lubuska Policja

Policjanci na autostradzie A2 zatrzymali busa, którym jechało 41 nielegalnych imigrantów! Pojazd jechał w kierunku granicy z Niemcami.

Tuż przed północą w niedzielę, 24 października policjanci z Sulęcina na punkcie kontrolno-blokadowym w Tarnawie, na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli busa marki fiat ducato na czeskich numerach rejestracyjnych. Ten kierowany był przez obywatela Ukrainy. Na miejscu pasażera siedział jego rodak. Podczas przeprowadzanej kontroli w przestrzeni ładunkowej policjanci zauważyli grupę osób, która była przewożona tym pojazdem w kierunku granicy państwa.

Po przeprowadzeniu dokładnych czynności policjanci ustalili, że przewożone osoby to 37 obywateli Iraku oraz 4 Turcji. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 43 osoby. Ze wszystkimi zatrzymanymi osobami są obecnie przeprowadzone czynności procesowe. Wcześniej policjanci zapewnili im pomoc medyczną. 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala na obserwację, z której już powrócili.

Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa. Policjanci zorganizowali zatrzymanym osobom wodę, herbatę oraz jedzenie. Dalsze czynności w tej sprawie będą wykonywane przy współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czytaj także - Tragedia koło Sulechowa. Starsze małżeństwo śmiertelnie zatruło się czadem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u