Pożar koło Gorzowa. Spłonął dom i samochody. W akcji 14 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

06 listopad 2021
Autor: 
Pożar domu koło Gorzowa Wielkopolskiego Fot. KM PSP Gorzów

Czternaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu w miejscowości Osiedle Poznańskie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Spłonęły też dwa auta.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w sobotę, 6 listopada, tuż przed godziną 4:00. W ogniu stanął dom jednorodzinny przy ulicy Nowowiejskiej na Osiedlu Poznańskim (gmina Deszczno).

Początkowo do akcji wysłano najbliższe zastępy gaśnicze z jednostek OSP oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Gorzowa. Siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru. Ostatecznie z ogniem walczyło 14 zastępów straży pożarnej.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania gaśnicze od środka oraz z zewnątrz obiektu. Jednocześnie ogniem objęte zostały dwa samochody osobowe zaparkowane w pobliżu.

Instalacja grzewcza przyczyną pożaru?

- Był to budynek konstrukcji szkieletowej z drewna i wełny mineralnej kryty blachodachówką. Poszycie dachowe zapaliło się prawdopodobnie od instalacji grzewczej. Na szczęście nikt nie został poszkodowany - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Po godzinie 7:00 sytuacja była już opanowana, trwało dogaszanie. Na miejscu zostało tylko kilka zastępów, które dodatkowo sprawdzają budynek kamerami termowizyjnymi, aby znaleźć ewentualne, ukryte miejsca pożaru.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 w Świdnicy pod Zieloną Górą. Czołówka dwóch osobówek (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u