Gubin: Ukrainiec w passacie próbował przewieźć nielegalnych imigrantów do Niemiec!

17 listopad 2021
Gubin: Ukrainiec w passacie próbował przewieźć nielegalnych imigrantów do Niemiec! Lubuska Policja

Gubińscy policjanci w rejonie przejścia granicznego z Niemcami zatrzymali czterech nielegalnych imigrantów, a także obywatela Ukrainy, który przywiózł ich do Gubina.

We wtorek, 16 listopada policjanci prewencji gubińskiego komisariatu zauważyli w rejonie mostu prowadzącego na Wyspę Teatralną w Gubinie mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził u mundurowych zainteresowanie. Obecność funkcjonariuszy w tym rejonie zauważył także mieszkaniec miasta, który chwilę później podzielił się z nimi swoimi spostrzeżeniami.Mianowicie zauważył on, że w zaparkowanym nieopodal samochodzie marki volkswagen passat siedzą obcokrajowcy, do którego wsiadł obserwowany przez policjantów mężczyzna.

Funkcjonariusze po powiadomieniu dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia uzyskanych informacji. Gdy zatrzymali się przy wspomnianym pojeździe, informacja się potwierdziła. Za kierownicą siedział 26-letni obywatel Ukrainy, natomiast miejsca pasażerów zajmowało czterech mężczyzn podających się za obywateli Syrii. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny, z którego pomocą przetransportowano zatrzymanych do Komisariatu Policji w Gubinie na czynności, gdzie również zostali zaopatrzeni w wodę, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W toku podjętej kontroli legalności pobytu cudzoziemców okazało się, że mężczyźni są obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z powyższym zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wyjaśnienia.

Czytaj także - Potrzebna krew dla Hani z Czerwieńska. Rodzina apeluje o pilną pomoc


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u