Policjanci z Zielonej Góry sprawdzają, czy nosimy maseczki. Jest coraz więcej mandatów

23 listopad 2021
Autor: 
Policjanci z Zielonej Góry sprawdzają, czy nosimy maseczki Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci kontrolują noszenie maseczek i pojawiają się m.in w marketach. Coraz częściej odbierają też zgłoszenia, że są osoby, które nie zasłaniają ust i nosa.

Pod koniec października Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że kary za brak maseczek będą bardziej dotkliwe. - Polityka upomnień czy polityka zwracania uwagi zmienia się na politykę wystawiania mandatów, czyli ta proporcja mandatów do upomnień będzie zdecydowanie rosła - podkreślał szef resortu zdrowia.

Policjanci kontrolują noszenie maseczek

Przestrzeganie przepisów prawa związanych z zakrywaniem ust i nosa egzekwują już policjanci z Zielonej Góry. Patrole funkcjonariuszy wspólnie z pracownikami sanepidu regularnie pojawiają się już np. w sklepach oraz miejscach użyteczności publicznej.

- Codziennie odbieramy zgłoszenia zarówno od osób prywatnych jak i od instytucji z informacją, że są osoby, które nie przestrzegają obowiązujących przepisów i nie stosują się do obowiązku noszenia maseczek czy zasłaniania nosa i ust - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mandat za brak maseczki - jaka kwota?

Przypominamy, że policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych albo wystąpić do sanepidu o karę administracyjną. Ta może wynieść nawet 10 tysięcy złotych i trzeba ją zapłacić w ciągu 7 dni.

Jeśli ktoś odmówi przyjęcia mandatu, sprawa zostanie skierowana do sądu. Sąd może przyznać rację obywatelowi i odstąpić od kary lub przeciwnie.

Przeczytaj też: Na terenie po fabryce Zefam w Zielonej Górze powstanie osiedle na 700 mieszkań (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u