Łukasz Mejza decyzją sądu musi przeprosić Urząd Marszałkowski. Co się stało?

23 listopad 2021
Łukasz Mejza decyzją sądu musi przeprosić Urząd Marszałkowski. Co się stało? Redakcja/UMWL

"W urzędzie panuje totalny chlew" - tego sformułowania Łukasz Mejza użył podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, a później w mediach. Sąd zadecydował, że musi przeprosić zarówno pracowników UMWL, jak i sam urząd jako osobę prawną.

Wydział I Cywilny Sądu Okręgowego w Zielonej Górze nakazał, obecnemu ministrowi w rządzie PiS, zaprzestanie publicznego rozpowszechniania obraźliwych stwierdzeń sugerujących, że w UMWL panuje „totalny chlew”. Polityk dodatkowo został zobowiązany do wygłoszenia, na pierwszej sesji Sejmiku po uprawomocnieniu się wyroku, oświadczenia, w którym zawarte będą przeprosiny zarówno pod adresem pracowników urzędu, jak i samej instytucji. W jego tekście musi się również znaleźć sformułowanie, że „nie tak powinna wyglądać konstruktywna krytyka ze strony opozycji”.

Zdaniem sądu wypowiedź z 1 lipca 2020 naruszała dobra osobiste urzędników i osoby prawnej, czyli UMWL. Łukasz Mejza będzie musiał również zapłacić 1 320 zł kosztów sądowych. Wyrok opatrzony został klauzulą natychmiastowej wykonalności.

Czytaj także - Policjanci z Zielonej Góry sprawdzają, czy nosimy maseczki. Jest coraz więcej mandatów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u