Nowe odcinkowe pomiary prędkości w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie staną

23 listopad 2021
Autor: 
Nowe odcinkowe pomiary prędkości w Lubuskiem Fot. GITD

W województwie lubuskim będą nowe odcinkowe pomiary prędkości. Punkty pojawią się m.in. na DK27 i DK32. Inspekcja Transportu Drogowego ogłosiła już przetarg.

Inspekcja Transportu Drogowego chce walczyć z piratami drogowymi. W całej Polsce pojawi się aż 39 odcinkowych pomiarów prędkości. W województwie lubuskim staną 4 punkty. Kolejne 3 znajdują się na liście rezerwowej.

- Systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia - czytamy w komunikacie ITD.

CANARD GITD ogłosił już przetarg na dostawę i montaż urządzeń. Wyłoniony w przetargu wykonawca, od dnia podpisania umowy, będzie miał 70 tygodni na montaż urządzeń.

Odcinkowe pomiary prędkości - gdzie staną?

Jak podkreśla ITD, kluczową zaletą odcinkowych pomiarów prędkości jest możliwość wpłynięcia na zmianę zachowania kierowców i stosowania się przez kierujących do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej trasie.

Lista podstawowa:

  • Droga krajowa nr 27 (Świdnica - Nowogród Bobrzański ul. Nadbrzeżna)
  • Droga krajowa nr 32 (Sudoł - Radomia)
  • Droga krajowa nr 24 (Chełmsko - Przytoczna)
  • Droga wojewódzka nr 132 (Motylewo - Łupowo)

Lista rezerwowa:

  • Droga wojewódzka nr 132 (m. Białcz)
  • Droga wojewódzka nr 296 (m. Stypułów)
  • Międzyrzecz, ul. Mieszka I od ogródków działkowych do ul. Wrzosowej (Lidl)

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym".

Przeczytaj też: Na terenie po fabryce Zefam w Zielonej Górze powstanie osiedle na 700 mieszkań (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u