Uwaga kierowcy! W nocy oraz nad ranem na drogach będzie ślisko!

05 grudzień 2021
Uwaga kierowcy! W nocy oraz nad ranem na drogach będzie ślisko! Redakcja/Archiwum

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed oblodzeniem w województwie lubuskim. Na drogach i chodnikach może być ślisko!

W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 grudnia) w całym województwie lubuskim może występować oblodzenie dróg oraz chodników. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie do około -5°C. - czytamy w komunikacie na stronie IMGW.

Oblodzenie dróg oraz chodników sprzyja wypadkom. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Piesi również powinni zachować uwagę. Chodniki mogą być śliskie, wtedy nie łatwo o upadek oraz poważne obrażenia w postaci złamań kończyn czy urazów głowy.

Czytaj także - Premier wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to oznacza?

{loadmoduledi 453}

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u