Lubsko: 18 i 19-latek strzelali z wiatrówki do aut oraz domów. Zostali zatrzymani

09 grudzień 2021
Autor: 
18 i 19-latek strzelali z wiatrówki do aut oraz domów Fot. KPP Żary

Policjanci z Lubska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy strzelali z wiatrówki do samochodów. Uszkodzili też okna w domach. To 18 i 19-latek.

W okresie od 1 do 8 grudnia do Komisariatu Policji w Lubsku masowo spływały zawiadomienia o uszkodzonych pojazdach. Do zdarzeń dochodziło w różnych częściach miasta.

- Nieznana osoba bądź osoby miały oddawać strzały z wiatrówki nocą, uszkadzając karoserię i szyby w pojazdach. Do policjantów cały czas zgłaszają się pokrzywdzeni w tej sprawie - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Uszkodzone pojazdy to jednak niejedyna kwestia. Odnotowano również przypadki wybicia okien w domach.

Młodzieńcy zatrzymani

Mundurowi prowadzili działania w celu ustalenia sprawcy chuligańskich czynów. Dzięki pracy operacyjnej oraz sygnałom napływającym od mieszkańców Lubska funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat.

- Policjanci zbierają materiał dowodowy. Na tę chwilę mężczyźni nie usłyszeli jeszcze zarzutów. Obaj przebywają w policyjnym areszcie - informuje kom. Berestecka.

Zatrzymanym za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Nowy samochód dla strażaków z Krosna Odrzańskiego. Ma specjalne urządzenie COBRA (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u