Zielona Góra: Nastolatkowie zaatakowali nożem niepełnosprawnego. Policja zatrzymała 17-latka

14 grudzień 2021
Autor: 
Zielona Góra: Nastolatkowie zaatakowali nożem niepełnosprawnego Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Trzech nastolatków groziło nożem niepełnosprawnemu mężczyźnie w Zielonej Górze. Kazali jechać 31-latkowi za miasto. Tam brutalnie go pobili i zaatakowali nożem.

Wracamy do sprawy z niedzieli, 12 grudnia. Około godziny 21:00 na ulicy Lisiej w Zielonej Górze do samochodu niepełnosprawnego 31-latka wsiadło trzech nastolatków. Zagrozili mu nożem, kazali wyjechać z miasta, a następnie kierować się we wskazane przez nich miejsce.

Brutalny atak

Ostatecznie samochód znalazł się na trasie Czerwieńsk - Brody. W pobliżu rzeki Odra kierowca został skatowany przez młodych pasażerów. Został pobity i ugodzony nożem. Ponadto napastnicy zniszczyli jego aparaty słuchowe.

Nastolatkowie uciekli z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna miał przy sobie telefon i zdążył powiadomić o sytuacji swoich znajomych. Ci zawiadomili służby ratownicze. Na miejscu zjawiło się wiele patroli policji oraz zespół pogotowia ratunkowego.

- Ranny mężczyzna z raną kłutą brzucha został przetransportowany do szpitala - mówiła podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Obława za napastnikami, zatrzymany 17-latek

Tuż po zdarzeniu ruszyły poszukiwania sprawców. Nastolatkowie byli poszukiwani przez mundurowych zarówno na terenie Czerwieńska i okolic oraz w Zielonej Górze. Do akcji zaangażowano wielu policjantów z różnych wydziałów.

- W sprawie zatrzymano jednego ze sprawców. To mężczyzna w wieku 17 lat. Na chwilę obecną trwają ustalenia odnośnie obrażeń pokrzywdzonego i poszukiwania pozostałych sprawców - informuje Ewa Antonowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: To on podpalił choinkę w Ośnie Lubuskim. W mieszkaniu 30-latka znaleziono narkotyki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u