Ktoś wylał ścieki do strumyka w zielonogórskiej Raculi. Wezwano strażaków z grupy chemicznej

14 grudzień 2021
Autor: 
Ktoś wylał ścieki do potoku w zielonogórskiej Raculi Fot. Dawid

Akcja straży pożarnej w zielonogórskiej Raculi. Mieszkańcy zaniepokoili się pianą w strumyku. Okazało się, że ktoś wylał ścieki do potoku.

Stowarzyszenie Racula poinformowało w poniedziałkowy wieczór, 13 grudnia, o zanieczyszczeniu potoku przy ulicy Witosa.

- Od godzin rannych do wieczornych do potoku przepływającego przez Raculę zrzucano nieczystości pieniące i pachnące - czytamy w poście na Facebooku.

W akcji strażacy z grupy chemicznej

Mieszkańcy zaniepokoili się dziwnym zapachem oraz pianą, która unosiła się na powierzchni wody. Dziś, 14 grudnia, o sytuacji została poinformowana straż pożarna.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze, w której funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego. Mundurowi dokładnie sprawdzili strumyk.

- Spienienie wody nastąpiło w wyniku dostania się niewielkiej ilości ścieków bytowych - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nastolatkowie zaatakowali nożem niepełnosprawnego. Policja zatrzymała 17-latka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u