Sulechów: Policjanci wyciągnęli kobietę z zadymionego budynku!

14 grudzień 2021
Sulechów: Policjanci wyciągnęli kobietę z zadymionego budynku! Lubuska Policja

Pomoc przyszła na czas. Policjanci z Sulechowa uratowali kobietę, która znajdowała się w silnie zadymionym pomieszczeniu!

Wszystko wydarzyło się w piątek, 10 grudnia około godziny 10 w Sulechowie. Sierżant sztabowy Radosław Lisowski oraz starszy sierżant Krzysztof Kasperski podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kłęby dymu wydobywające się przez okna jednego z domów. Funkcjonariusze o zaistniałej sytuacji poinformowali swojego dyżurnego oraz następnie wezwali straż pożarną. 

Policjanci ustalili, że w budynku może przebywać osoba. Nie było chwili do stracenia więc mundurowi zaczęli działać. Już po chwili funkcjonariusze znaleźli się wewnątrz zadymionego obiektu, gdzie rozpoczęli poszukiwania. W jednym z pomieszczeń natrafili na kobietę, która nie mogła samodzielnie opuścić budynku.

Mundurowi wyprowadzili ją z domu i do czasu przyjazdu służb ratunkowych zajęli się poszkodowaną. Na miejsce zdarzenia przyjechały 3 zastępy straży pożarnej. Jak ocenili strażacy przyczyną silnego zadymienia były niedrożne przewody kominowe. Na szczęście poszkodowana po kilkunastu minutach spędzonych na powietrzu poczuła się już na tyle dobrze, że mogła zostać przekazana pod opiekę rodziny.

Sulechowscy policjanci, którzy przeprowadzili tę trudną interwencję mają satysfakcję, że kolejny raz doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków. Dzięki swojemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz szybkości działania, świetnie wykonali podstawowe zadanie wszystkich policjantów, jakim jest ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. - dodaje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Czytaj także - Zielona Góra: Nastolatkowie zaatakowali nożem niepełnosprawnego. Policja zatrzymała 17-latka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u