Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na S3 w Lubuskiem. "Miał zatrzymane prawo jazdy"

20 grudzień 2021
Autor: 
Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na S3 w Lubuskiem Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Patrol ITD zatrzymał na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego szofera na "podwójnym gazie". Ponadto mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 16 grudnia. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego kontrolował pojazdy poruszające się na trasie S3 w pobliżu Gorzowa. W trakcie służby mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę marki Man.

- Kierowca wykonywał krajowy transport drogowy. Przewoził przesyłki kurierskie. Podczas pobierania od kierującego dokumentów inspektor poczuł woń alkoholu - informuje lubuska ITD.

Mundurowi zbadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało w wydychanym powietrzu 0,33 promila alkoholu. Na dodatek okazało się, że kierowca ma zatrzymane prawo jazdy. Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął szofera.

Wkrótce zatrzymany kierowca stanie przed sądem. Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to wykroczenie, więc mężczyzna musi liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych. Oczywiście z pewnością otrzyma też dalszy zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj też: Pijany kierowca uderzył w barierki na DK27 w Świdnicy. Ma blisko 2,7 promila alkoholu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u