Poważny wypadek w Rzepinie. Pociąg potrącił mężczyznę. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

01 styczeń 2022
Autor: 
Tragiczny wypadek w Rzepinie. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę Fot. Nasza Gmina Rzepin/FB

Wypadek w Rzepinie. Pociąg potrącił mężczyznę, który znajdował się na torach kolejowych. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratowniczych w Nowy Rok, 1 stycznia, tuż przed godziną 16:00. Pociąg Polregio jadąc przez Rzepin, potrącił mężczyznę, który znajdował się w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Słubickiej.

Sytuacja była poważna. - Mężczyzna został uwięziony pod pociągiem - relacjonuje świadek zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Wezwano śmigłowiec LPR

Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego, patrol policji oraz Straż Ochrony Kolei. Do Rzepina przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry, który z uwagi na porę nocną wylądował na tzw. miejscu gminnym, czyli boisku przy ul. Elizy Orzeszkowej, oddalonym o około 2 kilometry od wypadku.

Strażacy sprawnie uwolnili poszkodowanego spod pociągu na desce ortopedycznej. Następnie ranny mężczyzna był reanimowany. Po przywróceniu funkcji życiowych został przewieziony do śmigłowca LPR, który przetransportował go do szpitala w Zielonej Górze.

Wszystkie szczegóły i okoliczności wypadku ustala już policja.

Utrudnienia na kolei

Jak informuje PKP, ruch pociągów na odcinku Rzepin - Jerzmanice Lubuskie został całkowicie wstrzymany. - Pociągi kierowane drogą okrężną przez stację Kowalów. Mogą wystąpić opóźnienia do 60 minut - czytamy w komunikacie.

Przeczytaj też: Taryfikator mandatów 2022. Nawet 5000 złotych za przekroczenie prędkości (PEŁNA LISTA)

Fot. Nasza Gmina Rzepin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u