Krok od tragedii. Kierowca omal nie potrącił kobiety na pasach w Zielonej Górze (FILM)

06 styczeń 2022
Autor: 
Kierowca omal nie potrącił kobiety na pasach w Zielonej Górze Fot. Maciej

Niebezpieczna sytuacja na drodze w Zielonej Górze. Jeden kierowca zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić kobietę. Drugi prawie potrącił pieszą.

Wszystko wydarzyło się w środę, 5 stycznia, w Zielonej Górze. Nasz czytelnik poruszał się al. Konstytucji 3 Maja w kierunku Aresztu Śledczego. W rejonie planetarium mężczyzna zwolnił i zatrzymał się, aby przepuścić kobietę, która zamierzała wejść na oznakowane przejście dla pieszych.

Stojący pojazd kompletnie zignorował jednak kierowca samochodu marki Audi, który jechał lewym pasem ruchu. Czytelnik Maciej, widząc w lusterku rozpędzone auto, użył sygnału dźwiękowego. Wszystko po to, aby ostrzec pieszą, która znajdowała się już na jezdni. Na szczęście kobieta zatrzymała się już chwilę wcześniej.

- Kierowca za nic miał przepisy. Mogło dojść do wypadku - podkreśla nasz czytelnik.

Nagranie ze zdarzenia

Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów kierowca za "omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu", mógłby otrzymać mandat w wysokości 1500 złotych. Niestety podobnych sytuacji w Zielonej Górze cały czas jest wiele.

Poniżej publikujemy nagranie ku przestrodze.

Przeczytaj też: Ponad 960 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2021 roku. "Daliśmy z siebie, co mogliśmy" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u