Jego dom spłonął po raz drugi. Ruszyła zbiórka. "Pomóżmy mu stanąć na nogi" (ZDJĘCIA)

07 styczeń 2022
Autor: 
Jego dom spłonął po raz drugi. Ruszyła zbiórka Fot. OSP Kożuchów, zrzutka.pl

Pożar w Solnikach koło Nowej Soli. Palił się budynek mieszkalny. Ruszyła zbiórka. - Jego dom spłonął po raz drugi. 10 lat temu stracił wszystko - czytamy.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 6 stycznia. W środku nocy strażacy z Nowej Soli otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Solniki. Ogień rozprzestrzeniał się jednak bardzo szybko i w mgnieniu oka objął cały dom.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej z powiatu nowosolskiego. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, lecz niestety obiekt całkowicie spłonął. Dokładne dogaszanie trwało do samego rana.

"Jego dom spłonął po raz drugi"

Ludzie postanowili pomóc poszkodowanej rodzinie. W internecie została założona już zbiórka pieniędzy.

- Nie wyobrażam sobie bólu, jaki czuje młody człowiek, widząc, jak jego dom płonie... płonie po raz drugi. 10 lat temu podczas pożaru stracił wszystko. 10 lat tułania się po rodzinie, ciężkiej pracy na gospodarce i mozolnego odbudowywania rodzinnego domu - opisują założyciele zbiórki.

Każdy, kto chce pomóc, może skorzystać z platformy zrzutka.pl

Przeczytaj też: Nie wstydź się ratować kobiet. Kampania "Odsłoń klatkę" łamie społeczne tabu (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u