Zielona Góra: Pojechali w góry i zostawili otwarty dom. Złodzieje wynieśli wszystko

07 styczeń 2022
Autor: 
Pojechali w góry i zostawili otwarty dom. Złodzieje wynieśli wszystko, co mogli Fot. KMP Zielona Góra

Małżeństwo spod Zielonej Góry wyjechało w góry, lecz nie zamknęło domu. Z "zaproszenia" skorzystali złodzieje - splądrowali budynek i wynieśli prawie wszystko.

Mówi się, że okazja czyni złodzieja. To powiedzenie idealnie sprawdza się w tym zdarzeniu. Mieszkańcy jednego z budynków pod Zieloną Górą postanowili wyjechać na wypoczynek. Za cel wybrali góry, lecz zostawili otwarty dom.

Małżeństwo szybko przekonało się o swoim błędzie. Kiedy para wróciła po kilku dniach, zauważyła, że na ścianie nie ma telewizora. Sprawdzając dalej okazało się, iż z domu zniknęło prawie wszystko, co najcenniejsze.

Sprawą zajmuje się policja

Zawiadomienie o kradzieży wpłynęło do zielonogórskich policjantów w czwartek, 6 stycznia. Na miejsce wyruszyli policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a następnie z grupy dochodzeniowo-śledczej. Małżeństwo wyceniło straty na prawie 20 tysięcy złotych.

- Pamiętajmy, aby przed każdym wyjazdem właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie czy dom. Upewnijmy się, że wszystko jest zamknięte. Nigdy nie zostawiajmy kluczy, np. pod wycieraczką. Nie warto też eksponować swojego bogactwa na portalach społecznościowych - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Nie wstydź się ratować kobiet. Kampania "Odsłoń klatkę" łamie społeczne tabu (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u