Zielona Góra: Kierowca pił wódkę w trakcie jazdy. Zatrzymała go policjantka po służbie

12 styczeń 2022
Autor: 
Zielona Góra: Kierowca pił wódkę w trakcie jazdy Fot. KMP Zielona Góra

Policjantka po służbie zauważyła kierowcę, który jechał zygzakiem po DK32, a na dodatek pił wódkę w trakcie jazdy. Pojazd udało się zatrzymać w Zielonej Górze.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 11 stycznia, po godzinie 17:00. Zielonogórska policjantka post. Kamila Machowiak jechała prywatnym autem w czasie wolnym od służby. Na drodze krajowej nr 32 na odcinku Leśniów Wielki - Zielona Góra zauważyła kierowcę Forda, który dziwnie się zachowywał.

- Jechał zygzakiem, zwalniał lub nagle przyspieszał. Policjantka postanowiła to sprawdzić. Gdy wyprzedzała samochód, zauważyła, że kierujący pije alkohol. W ręku miał półlitrową butelkę wódki - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Pijany kierowca z blisko dwoma promilami

Pojazd udało się zatrzymać w rejonie osiedla Leśnego. Młoda funkcjonariuszka po otworzeniu drzwi samochodu od razu zabrała kierującemu kluczyki. Ponadto wewnątrz auta czuć było silną woń alkoholu.

Na miejsce przyjechały patrole policji. - Kierowca był agresywny. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile. 55-latek został przewieziony do komendy miejskiej - informuje podinsp. Stanisławska.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny oraz ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Otrzyma też zakaz kierowania na co najmniej 3 lata.

Przeczytaj też: Operatorzy 112 odebrali blisko 455 tysięcy połączeń w 2021 roku. Prawie połowa była fałszywa


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u