Kierowca ciężarówki użył magnesu i stracił prawo jazdy. Wpadł na trasie S3

18 styczeń 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki użył magnesu i stracił prawo jazdy Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Funkcjonariusze ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali kierowcę ciężarówki, który użył magnesu przy załadunku. Mężczyzna stracił prawo jazdy, ale to nie jedyna kara.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli ciężarówkę marki Renault. Kierowca przewoził bloczki betonowe z okolic Goleniowa do Rakoniewic.

Użył magnesu - stracił prawo jazdy

- W trakcie kontroli czasu pracy kierowcy i okazanych dokumentów stwierdzono, że zestaw był załadowywany w momencie, gdy tachograf rejestrował rzekomy odpoczynek szofera. Kierowca przyznał, że przyłożył magnes do nadajnika impulsów i dokonał z nim załadunku - informują inspektorzy ITD.

Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Grozi mu również odpowiedzialność karna, ponieważ magnes powodował jednocześnie zatrzymywanie drogomierza ciężarówki.

Kary nie uniknie również pracodawca mężczyzny oraz osoba zarządzająca transportem w firmie. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Akcja policyjnych "narkotykowców" we Wschowie. Zatrzymano 17-latka (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u