Kradli katalizatory z aut w Zielonej Górze. Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku

24 styczeń 2022
Autor: 
Kradli katalizatory z aut w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Złodzieje katalizatorów w Zielonej Górze. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Byli to obywatele Gruzji. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Od dłuższego czasu z samochodów zaparkowanych na terenie Zielonej Góry, ale i całego województwa lubuskiego sukcesywnie giną katalizatory. Mieszkańcy często wzajemnie ostrzegają się przed ich kradzieżami m.in. na lokalnych grupach na portalach społecznościowych.

Dwóch złodziei w rękach policji

W sobotnią noc, 22 stycznia, patrol policjantów zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy w pośpiechu chcieli odjechać z osiedlowego parkingu tuż po zauważeniu radiowozu. Funkcjonariusze od razu zatrzymali pojazd do kontroli.

- W samochodzie odnaleziono trzy odcięte katalizatory, elektronarzędzia i brzeszczoty do cięcia metalu. Na dachu zamontowany był napis "TAXI", który miał służyć odwróceniu uwagi - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W pojeździe znajdowało się dwóch obywateli Gruzji w wieku 38 i 39 lat, którzy przebywali w Polsce od 2021 roku. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Na dodatek okazało się, że jeden z nich był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie).

Kara do 5 lat więzienia

Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli trzy zarzuty kradzieży. - Podejrzani nie przyznali się do winy i nie chcieli składać wyjaśnień. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - informuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Uderzył w zaparkowany samochód i odjechał. Znasz kierowcę?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u