Oszustwo na pracownika banku. Oni zyskali ponad 38 tysięcy, a poszkodowany został z pożyczką

02 luty 2022
Autor: 
Oszuści podali się za pracowników banku Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Przestępcy doskonale opanowali oszustwo na pracownika banku. Ostatnio uwierzył im mężczyzna spod Krosna Odrzańskiego, który został z pożyczką na 38 tysięcy.

Oszustwo na pracownika banku staje się coraz powszechniejsze. Jest znane od wielu miesięcy, ale cały czas trafiają się osoby, które dają się naciągnąć. Pod koniec stycznia ofiarą oszustwa padł m.in. mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

"Podali się za pracowników banku"

Zaczęło się od telefonu kobiety, która poinformowała o włamaniu na konto i ataku hakerskim. Mężczyzna uwierzył w historię i przelał swoje pieniądze na inny rachunek bankowy. Gdy rozmówczyni zapytała o wykonaną transakcję, od razu poprosiła o podanie numeru NIK i hasła w celu weryfikacji. Ten wykonał jej prośbę.

- Po chwili mężczyzna został poinformowany, że na jego dane wzięty został kredyt w wysokości 30 tysięcy złotych, a w celu jego anulowania zostanie przekierowany do innego pracownika banku, który miał pracować w dziale prawnym - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Oszuści, którzy podali się za pracowników banku, tak pokierowali rozmowę, że mężczyzna zaakceptował kolejny kredyt. Ostatecznie, gdy właściciel sprawdził swoje konto, zauważył pożyczkę wziętą na ponad 38 tysięcy złotych. Wtedy już wiedział, że padł ofiarą oszustwa.

Policja: apelujemy o zachowanie ostrożności

Funkcjonariusze podkreślają, że oszuści cały czas doskonalą swoje metody, aby wykraść pieniądze. - W takich sytuacjach nigdy nie możemy działać pod wpływem emocji, bo jest on złym doradcą i ślepo wykonywać poleceń - mówi podkom. Kulka.

Przeczytaj też: WOŚP 2022 w Lubuskiem. Sprawdź, ile pieniędzy zebrały sztaby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u