Wyrzucali śmieci do lasu koło Zielonej Góry. Zostali złapani na gorącym uczynku

02 luty 2022
Autor: 
Wyrzucali śmieci do lasu koło Zielonej Góry Fot. KMP Zielona Góra

Leśniczy zatrzymał mężczyzn, którzy wywieźli śmieci do lasu w Nietkowie koło Zielonej Góry. Na miejsce wezwano policję. Sprawcy będą odpowiadać przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 1 lutego. Do lasu w Nietkowie (gmina Czerwieńsk) wjechał dostawczy Fiat Ducato. Jechało nim dwóch mężczyzn, którzy postanowili wyrzucić śmieci do lasu. Mieli jednak pecha, bo zauważył to Piotr Nalewajczyk, leśniczy Leśnictwa Laski.

Na miejsce przyjechał patrol policji, który wylegitymował mężczyzn. Okazało się, że to 24-letni mieszkaniec Nietkowa i 38-letni zielonogórzanin. Żaden z nich nie był wcześniej notowany.

- Na pytanie policjantów, dlaczego wyrzucali śmieci na tereny zielone, tłumaczyli, że przewożone przez nich śmieci przesuwały się podczas jazdy, dlatego zjechali do lasu, żeby je przepakować. Mundurowi nie uwierzyli jednak w te wyjaśnienia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Wyrzucali śmieci do lasu - staną przed sądem

Policjanci sporządzili wobec mężczyzn wniosek o ukaranie do sądu. Za ten czyn grozi im grzywna do 5 tysięcy złotych.

- Widać, że zatrzymani mężczyźni mają już doświadczenie w przepakowywaniu odpadów i do tego dysponują samochodem dostawczym. Może warto by było, żeby zapakowali śmieci także z innych lasów w okolicach Zielonej Góry i wywieźli na wysypisko - mówi podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Oszustwo na pracownika banku. Oni zyskali ponad 38 tysięcy, a poszkodowany został z pożyczką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u