Przesłuchania zatrzymanych na proteście w Krośnie Odrzańskim. W tle napaść na funkcjonariuszy

14 luty 2022
Autor: 
Przesłuchania zatrzymanych na proteście w Krośnie Odrzańskim Redakcja

Na proteście "Dość kryminalizowania migracji" w Krośnie Odrzańskim zatrzymano procesowo 10 osób. Dziś odbyły się przesłuchania w prokuraturze.

Pokojowy protest aktywistów zorganizowała grupa No Borders Team. Na demonstrację do Krosna Odrzańskiego zjechali ludzie z całej Polski. Obecni byli też obywatele Niemiec. Uczestnicy chcieli wyrazić solidarność z migrantami, którzy przebywają w "ośrodkach koncentracyjnych".

W trakcie wydarzenia liczna grupa uczestników udała się do lasu w pobliżu Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Tutaj w ruch poszły środki pirotechniczne. Jednocześnie doszło do starć z policjantami, w których m.in. rzucano kamieniami.

- Tłum był bardzo niebezpieczny. W trakcie manifestacji poszkodowanych zostało dwóch funkcjonariuszy policji. Jeden z nich doznał urazu ręki - mówił podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Przesłuchania po proteście

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz, do sprawy zatrzymano procesowo 10 osób. Czynności prowadzone są pod kątem artykułu 223 Kodeksu karnego, czyli czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

Zatrzymani przebywali zarówno w Krośnie Odrzańskim, jak i Zielonej Górze. Dziś, 14 lutego, w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim odbyły się przesłuchania wszystkich osób. Pod budynkiem zebrała się grupa kilku aktywistów i aktywistek, aby "okazać im wsparcie i solidarność".

- Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec podejrzeń kierowanych w stronę zatrzymanych aktywistów i aktywistek. W naszej ocenie reakcja i brutalność policji były niewspółmierne - czytamy na stronie No Borders Team.

Rejon w pobliżu budynku prokuratury obstawiali m.in. policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Obecni byli też funkcjonariusze kryminalni.

Przeczytaj też: Policja z dronem znów kontrolowała kierowców w Nowej Soli. "Okazuje się niezastąpiony"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u