Sulechów: Kradli, bo "nadarzyła się okazja". Straty oszacowano na 2,5 tys. złotych!

14 luty 2022
Autor: 
Sulechów: Kradli bo "nadarzyła się okazja". Straty oszacowano na 2,5 tys. złotych! Lubuska Policja

Mężczyźni kradli kable linii napowietrznej na remontowanej trakcji kolejowej w okolicach Sulechowa. Wpadli na gorącym uczynku!

Dwóch mężczyzn z powiatów zielonogórskiego oraz krośnieńskiego pracowało na co dzień przy remoncie gazociągu biegnącego w okolicach Sulechowa. Podczas pracy zauważyli, że w pobliżu znajduje się nieczynna trakcja kolejowa. Mężczyźni szybko wpadli na pomysł, jak można dorobić po godzinach pracy. Ruszyły przygotowania.

30- i 45-latkowie własnoręcznie skonstruowali urządzenie na bazie przecinarki akumulatorowej oraz drewnianej tyczki. Cel był jeden - kable linii napowietrznej, które stanowiły element trakcji kolejowej. Mężczyźni w środę, 9 lutego pod osłoną nocy ruszyli do działania. Pech chciał, że policjanci w Sulechowie uzyskali informacje operacyjne o planach niedoszłych złodziei. 

W wyniku tych działań kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 30 i 45 lat. Policjantom wyjaśnili, tłumacząc swoje postępowanie, że postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Straty przez nich spowodowane zostały wycenione na co najmniej 2500 złotych. Materiał dowodowy zebrany w trakcie prowadzonego postępowania przez sulechowskich policjantów pozwolił na przestawienie mężczyznom zarzutów kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także - Przesłuchania zatrzymanych na proteście w Krośnie Odrzańskim. W tle napaść na funkcjonariuszy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u