Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

17 luty 2022
Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

Lubuscy strażacy mają pełne ręce pracy! Orkan Dudley przeszedł przez województwo lubuskie, odnotowano ponad tysiąc interwencji!

Tragiczny bilans wichury, jaka przetoczyła się nad naszym województwem. Wiatr potęgował na sile od późnych godzin nocnych, około godziny 3 przez województwo lubuskie przetoczyły się silne burze generujące wiele wyładowań, a także silnych podmuchów wiatru. Po burzy nastała chwilowa cisza, jednak wichura potęgowała na sile. Lubuscy strażacy do godziny 8 rano odnotowali ponad 300 zgłoszeń!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Niestety bilans jest niezwykle tragiczny. W powiecie międzyrzeckim chwilę po godzinie 6 rano na przejeżdżający samochód spadło drzewo. Kierowca osobówki, 64-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Inne zdarzenia związane z silnym wiatrem w lubuskim nie przyniosły ofiar, jedna osoba została poszkodowana.

Orkan Dudley był bardzo niebezpieczny. W miejscowości Skwierzynka pod Skwierzyną silne podmuchy wiatru zerwały dachy na budynkach gospodarczych. Poderwane przez wiatr konstrukcje zniszczyły m.in. panele fotowoltaiczne oraz uderzyły w blok mieszkalny. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej.

Kolejna potencjalnie groźna sytuacja miała miejsce przed wejściem do zielonogórskiego szpitala. Silny wiatr złamał konar drzewa, który spadł na zjazd dla niepełnosprawnych. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, skończyło się na stratach materialnych. W akcji brały udział 3 zastępy straży pożarnej. 

Lubuscy strażacy do godziny 18  odnotowali ponad 1063 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Wciąż sporo odbiorców pozostaje bez dostępu do energii elektrycznej. Według danych z godziny 20:30 w rejonie Zielona Góra występuje 20 awarii, natomiast w rejonie Gorzowa jest ich 8. 

System powiadamiania na platformie Messenger dla każdego

Specjalnie dla mieszkańców województwa lubuskiego uruchomiliśmy innowacyjny system powiadomień oparty o platformę Messenger. Korzystanie jest całkowicie bezpłatne! Zgodnie z założeniem podzieliliśmy powiadomienia na trzy grupy (lubuskie północ, lubuskie południe oraz ostrzeżenia atmosferyczne), aby uniknąć spamu.

Użytkownicy otrzymują powiadomienia o sytuacjach na drogach dotyczące wypadków i utrudnień, a także ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych tj. burz, silnych wiatrów itp. Wczoraj wysyłaliśmy ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Jak zapisać się do systemu?

KLIKNIJ TUTAJ - to najszybsza metoda zapisu, jeśli jesteś zalogowany do portalu Facebook i korzystasz z Messengera. Po kliknięciu linku wyświetli Ci się okno czatu z przyciskiem "rozpocznij" na dole - kliknij przycisk i postępuj zgodnie z przychodzącymi wiadomościami!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u