Orkan Dudley. Najwięcej interweniowali strażacy z Zielonej Góry i okolic (ZDJĘCIA)

18 luty 2022
Autor: 
Orkan Dudley. Najwięcej interweniowali strażacy z Zielonej Góry i okolic Redakcja

Orkan Dudley. Strażacy z województwa lubuskiego pracowali na pełnych obrotach. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Zielonej Górze i powiecie zielonogórskim.

Sprawdziły się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia przed silnym wiatrem. Orkan Dudley mocno dał się we znaki mieszkańcom całego województwa lubuskiego. Jedna osoba zginęła, natomiast trzy zostały ranne.

Najwięcej zdarzeń w Zielonej Górze i okolicach

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim poinformowała, że w czwartek (17 lutego) od północy do godziny 20:00 odnotowano 1119 interwencji w związku z silnym wiatrem. Najwięcej, bo aż około 300 razy wyjeżdżali strażacy z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego. To drugi wynik w historii komendy po rekordowym orkanie Ksawery z 2017 roku.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków tuż po godzinie 3:30. Później sukcesywnie wpływały kolejne interwencje. Najwięcej akcji miało miejsce przede wszystkim na terenie miasta Zielona Góra, Nowogrodu Bobrzańskiego oraz w Sulechowie.

- W większości przypadków były to powalone drzewa i uszkodzone dachy. W jednym czasie obsługiwaliśmy po 15 zgłoszeń - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Do usuwania skutków orkanu Dudley zaangażowano prawie wszystkie jednostki OSP z terenu powiatu zielonogórskiego. W wielu zdarzeniach konieczne było użycie drabiny mechanicznej. Do dyspozycji strażaków były trzy takie pojazdy - z Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP Koźla.

Przeczytaj też: Pożar w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Płonęły beczki z substancją chemiczną (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u