Pożar w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Płonęły beczki z substancją chemiczną (ZDJĘCIA)

17 luty 2022
Autor: 
Pożar beczek z substancją chemiczną koło Zielonej Góry Fot. Dominik Brzezicki

Pożar beczek z substancją chemiczną w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. W środku znajdowała się żywica epoksydowa. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w czwartkowy wieczór, 17 lutego, tuż po godzinie 19:45. Na terenie firmy przy ulicy Klonowej w miejscowości Czerwieńsk płonęły dwie plastikowe beczki. W środku miała znajdować się substancja chemiczna.

Do akcji wysłano pięć zastępów straży pożarnej. Wśród nich znalazły się m.in. samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze, w której funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego.

Pożar żywicy epoksydowej

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne szybko uporali się z ogniem przy użyciu piany gaśniczej.

- W dwóch 200-litrowych beczkach znajdowała się żywica epoksydowa. Na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia oraz skażenia środowiska - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Wichura przewróciła drzewo na jadące auto. Nie żyje 64-letni kierowca


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u