Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zapaliła się sadza w kominie (ZDJĘCIA)

28 luty 2022
Autor: 
Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zapaliła się sadza w kominie Redakcja

Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Pięć zastępów straży pożarnej interweniowało przy Placu Wolności, gdzie zapaliła się sadza w kominie.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowe popołudnie, 28 lutego, tuż po godzinie 16:00. W budynku mieszkalnym przy ulicy Plac Wolności w Nowogrodzie Bobrzańskim zapaliła się sadza w kominie.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry. Wysłano również jednostki OSP Nowogród Bobrzański i Kaczenice oraz Koźla (gmina Świdnica).

Działania strażaków polegały między innymi na wygaszeniu paleniska. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne przy użyciu drabiny mechanicznej dostali się do komina, aby przeczyścić przewód. Wszystko było na bieżąco monitorowane kamerą termowizyjną.

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami.

Przeczytaj też: Plany lubuskich strażaków na 2022 rok. Budowa jednostki w Kostrzynie, zakup nowych wozów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u