Zielona Góra zerwała współpracę z białoruskimi miastami!

01 marzec 2022
Autor: 
Zielona Góra zerwała współpracę z białoruskimi miastami! Fot. Janusz Kubicki/Facebook

Wojna na Ukrainie. Rosjan wspiera Białoruś, która również włączyła się w działania zbrojne. Zielona Góra zrywa współpracę z Witebskiem oraz miasteczkiem Głębokie na Białorusi. 

Rosja dopuściła się ataku na Ukrainę, doszło do przelewu krwi bezbronnych osób w tym dzieci. W zbrodniczych działaniach Putina pomaga także Białoruś. - Nie widzę opcji, by utrzymywać jakiekolwiek partnerskie stosunki z kimś, kto uczestniczy w zbrodni Putina. I tak wykazaliśmy się dużą cierpliwością. - podaje Janusz Kubicki, Prezydent Zielonej Góry.

Witebsk znika z czterech tablic zlokalizowanych na terenie Zielonej Góry a w jego miejsce pojawi się gruzińskie Batumi. Dodatkowo Zielona Góra współpracowała także z niewielkim białorusińskim miasteczkiem Głębokie, tutaj również stosunki zostały zerwane.

Historia współpracy Zielonej Góry i Witebska pamięta jeszcze PRL. W obliczu ataku Rosji na Ukrainę zacieśniamy stosunki z Iwano-Frankowskiem, naszym partnerskim miastem w Ukrainie. Jesteśmy w stałym kontakcie. Mieszkańcy mogą liczyć na nasze wsparcie. - dodaje Janusz Kubicki. 

Czytaj także - Zbiórka leków dla chorych na mukowiscydozę z Ukrainy!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u