Pożar w Buchałowie koło Zielonej Góry. Płonęły trawy i krzaki (ZDJĘCIA)

08 marzec 2022
Autor: 
Pożar w Buchałowie koło Zielonej Góry. Płonęły trawy i krzaki Redakcja

Pożar traw koło Zielonej Góry. Z ogniem w Buchałowie (gmina Świdnica) walczyły trzy zastępy straży pożarnej. Spłonęło kilkanaście arów nieużytków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków we wtorkowe przedpołudnie, 8 marca, po godzinie 11:00. Ogień zajął połacie traw oraz nieużytków pod lasem w rejonie stacji PKP w Buchałowie koło Zielonej Góry.

Do akcji wysłano zastęp straży pożarnej z Zielonej Góry oraz dwa samochody gaśnicze z pobliskiej OSP Świdnica. Pierwsze działania podjęto jednak jeszcze przed przyjazdem strażaków. Mieszkańcy tłumili ogień m.in. przy użyciu łopat.

Po kilkunastu minutach sytuacja była już opanowana. Strażakom pozostało już tylko dokładnie przelać pogorzelisko i dogasić niewielkie zarzewia ognia. Spłonęło kilkanaście arów nieużytków. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się do lasu.

Ruszył sezon na wypalanie traw

Pożary traw to prawdziwa plaga. Strażacy wyjeżdżają do akcji zarówno w dzień, jak i w nocy, a liczba takich zdarzeń z dnia na dzień się zwiększa. Przypominamy, że wypalanie traw i nieużytków grozi wysoka kara grzywny.

Przeczytaj też: Ruszył sezon na wypalanie traw. Najwięcej łąk co roku płonie w okolicach Zielonej Góry (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u