Napad na 90-latkę we Wschowie. Pijany agresor dusił kobietę, bo chciał dostać pieniądze

08 marzec 2022
Autor: 
Napad na 90-latkę we Wschowie. Pijany agresor dusił kobietę Fot. KPP Wschowa

Napad we Wschowie. Mężczyzna wtargnął do mieszkania 90-letniej seniorki i zażądał pieniędzy. Agresor dusił kobietę, a jego kolega stał na czatach.

Wszystko wydarzyło się w ubiegłym tygodniu na terenie Wschowy. Do mieszkania 90-letniej mieszkanki miasta zapukał 49-latek. Mężczyzna zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona seniorka od razu wydała mu niewielką kwotę.

Dusił kobietę, bo chciał więcej pieniędzy

Na jednej próbie się jednak nie skończyło. Zaledwie kilka minut później 49-latek znów zjawił się pod drzwiami kobiety. Wówczas rzucił się na nią i zaczął ją szarpać. Po chwili agresor dusił kobietę. Był z nim 28-letni kolega, który oczekiwał na swojego kompana na korytarzu.

- W momencie, kiedy 49-latek podduszał seniorkę, kobieta złapała się za firankę, którą zerwała. Zdarzenie widział przechodzień. Mężczyzna zaalarmował policję - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Pijani mężczyźni trafili do aresztu

Mundurowi zatrzymali na miejscu zdarzenia obu mężczyzn. 49-letni agresor miał trzy promile alkoholu. Podobny wynik wydmuchał jego młody kompan. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie dla 49-latka. Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku i zdecydował, że napastnik spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Przeczytaj też: Pożar w Buchałowie koło Zielonej Góry. Płonęły trawy i krzaki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u