Codziennie w Lubuskiem podpalane są trawy. Giną zwierzęta, cierpi na tym środowisko!

12 marzec 2022
Autor: 
Codziennie w Lubuskiem podpalane są trawy. Giną zwierzęta, cierpi na tym środowisko! Fot. Dominik Brzezicki

W województwie lubuskim codziennie dochodzi do podpaleń suchych traw na nieużytkach. W ogniu giną zwierzęta, cierpi na tym środowisko!

Słoneczna aura sprzyja wypalaniu suchych traw na nieużytkach. Bezmyślni ludzi podkładają ogień i wzniecają pożary, które potęgowane są podmuchami wiatru. W ogniu giną zwierzęta, które znajdują się w pułapce bez wyjścia. Strawione przez pożar miejsca zamieniają się w ekologiczne pustynie. Niestety prowadzone od lat kampanie informacyjne nie przynoszą dużych efektów.

Lubuscy strażacy codziennie otrzymują zgłoszenia dotyczące pożarów na nieużytkach. Czasem podpalacze potrafią wzniecić pożar w kilku oddalonych od siebie miejscach. W rejonie Nietkowa oraz Czerwieńska w powiecie zielonogórskim tylko w ciągu kilku dni strażacy wyjeżdżali do pożaru nieużytków blisko 20 razy!

Zakaz wypalania traw określony został w Ustawie o ochronie przyrody oraz w Ustawie o lasach, a kodeks wykroczeń przewiduje za to karę nagany, aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść od 5 tys. do 20 tys. złotych.

Czytaj także - Poważny wypadek BMW na DK29 pod Krosnem Odrzańskim. Ranne zostały 3 młode osoby!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u