Ogromny pożar nieużytków nad Odrą. Spłonęło około 60 hektarów!

14 marzec 2022
Autor: 
Ogromny pożar nieużytków nad Odrą. Spłonęło około 60 hektarów! OSP Leśniów Wielki

Ogromny pożar nieużytków nad Odrą. W ogniu stanęło około 60 hektarów suchych trwa oraz trzcinowisk. Z ogniem walczyli strażacy z dwóch powiatów!

W poniedziałek, 14 marca chwilę po godzinie 11 zielonogórscy strażacy otrzymali informację dotyczącą pożaru suchych traw oraz trzcinowisk w rejonie miejscowości Laski. Na miejsce udały się pierwsze zastępy, które po rozpoznaniu zlokalizowały rozwijający się pożar między Laskami a Ciemnicami w pobliżu rzeki Odra.

Pożar błyskawicznie przybierał na sile i z każdą chwilą pochłaniał kolejne hektary nieużytków. Na miejsce dysponowane były kolejne siły i środki z powiatu zielonogórskiego oraz krośnieńskiego. Łącznie w działaniach gaśniczych brało udział 18 zastępów straży pożarnej w tym cysterna o pojemności 25 tys. litrów wody. 

Według szacunków strażaków pożar objął około 60 hektarów suchych traw oraz trzcinowisk. Akcja gaśnicza trwała około 10 godzin!

Czytaj także - W weekend do Rzepina dotarło 5 tys. uchodźców z Ukrainy!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u